Zespół „Project from Hell” życzy Państwu w Nowym Roku wyłącznie projektów zakończonych sukcesem!

W roku 2014 stawiamy na „Projekt na właściwym torze” i w związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom postanowiliśmy wydłużyć warsztat“The Project from Hell”  do dwóch dni. W pierwszej części zidentyfikujemy problemy i zaproponujemy rozwiązania dla projektu „from Hell”, a w drugiej poznamy praktyczne narzędzia i techniki diagnozowania i minimalizowania problemów oraz wyprowadzenia projektu z kryzysu. Warsztat został zaprojektowany umożliwiając uczestnictwo w całości (2 dni), tylko w pierwszej (1 dzień) lub wyłącznie w drugiej części (1 dzień), a Państwo decydujecie, która część jest warta czasu i pieniędzy. Dodatkowo, dla wszystkich, którzy zdeklarują w styczniu swoją chęć wzięcia udziału w warsztacie, drugi dzień gratis. Promocja dotyczy szkoleń otwartych realizowanych w całej Polsce do 30 czerwca 2014. Jeśli jesteś zainteresowany warsztatem w Twoim mieście, prosimy o kontakt: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Więcej na temat programu w zakładce „O szkoleniu”, natomiast ceny i szczegóły promocji można znaleźć w „Zapisy”.

Serdecznie zapraszamy. 

The Project from Hell w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

Lato co prawda jeszcze trwa (przynajmniej w Trójmieście), ale pewnie dla większości  z nas wakacje to już wspomnienie, i wraz z zakończeniem sezonu urlopowego wracamy do pracy na pełnych obrotach.

U nas w kociołku cały czas wrzało. W sierpniu gościliśmy w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.  Rewelacyjne miejsce, przestronne, nowocześnie wyposażone sale do spotkań służą kreatywności i innowacji.  Ta atmosfera zdecydowanie udzieliła się uczestnikom naszego kolejnego otwartego szkolenia.  Za temperaturę w kotle odpowiadał tym razem Przemek Kotecki, podgrzewając ją skutecznie licznymi zadaniami, z zakresu zarządzania projektami i nie tylko. Grupa nie dała się jednak „zgrillować” i świetnie radziła sobie ze wszystkimi wyzwaniami. 

Szkolenie było okazją do kolejnej cennej wymiany doświadczeń między reprezentantami kilku firm, i dyskusji na temat najbardziej krytycznych czynników. Poniżej parę zdjęć.

Już wkrótce kolejne szkolenia otwarte w Gdańsku i Warszawie.

Zapraszamy!

           

Szkolenie na spotkaniu PM in Touch

9 lipca skorzystaliśmy z zaproszenia PM in Touch i poprowadziliśmy interaktywne spotkanie pod hasłem: "Kilka skutecznych sposobów wyprowadzenia projektu z kryzysu"

Podczas warsztatu odpowiedzieliśmy na pytanie „jakie są główne przyczyny nieudanych projektów i dlaczego tylko 32% projektów kończy się sukcesem?” W zespołach zidentyfikowaliśmy problemy i zaproponowaliśmy rozwiązania dla wstępnej fazy projektu „from Hell”, a na koniec zaproponowaliśmy kilka praktycznych wskazówek usprawnienia komunikacji w zespole.

      

Twórca idei warsztatów - Peter Taylor - prowadzi regularnie swój własny podcast poświęcony zarządzaniu projektami. The Lazy Project Manager oraz Project from Hell mają tam regularnie swoje miejsce.


W ostatnim odcinku w ogólnoświatowej audycji podcastu można było usłyszeć również prezentację polskiej odsłony warsztatów!

Zapraszamy do przesłuchania pełnej audycji:

http://thelazyprojectmanager.jellycast.com/audio/play/107

 

Część przygotowaną specjalnie o AgilePMO można również pobrać spod adresu:

https://www.dropbox.com/s/j59gjin7eguv3k9/PfH_podcast_full.mp3

 

Peter Taylor na konferencji  New Trends in Project Management 2013 

9-10 maja odbyła się w Sopocie kolejna konferencja NTPM, organizowana przez gdański oddział PMI. Jak co roku była to okazja do spotkania wielu pasjonatów zarządzania projektami, reprezentujących różne branże, podzielenia się doświadczeniem i przede wszystkim zapoznania się z najnowszymi trendami. Te ostatnie przedstawiali liderzy w dziedzinie zarządzania projektami z całego świata. Wśród nich twórca „The Project from Hell” – Peter Taylor.

W ramach swojej prezentacji „Strategies for Sponsorship” Peter poruszył temat roli sponsora jako jednego z kluczowych czynników decydujących o powodzeniu projektu, jednocześnie, jak pokazują statystyki, niedocenianego przez większość organizacji.  Brak zaangażowania, nie wystarczające kompetencje, niezrozumienie swojej roli – któż nie pracował w projekcie, w którym sponsor nie charakteryzował się minimum jedną z tych cech (w najlepszym wypadku).  Peter mówił o tym, jak kierownik projektu może sobie radzić w takiej sytuacji. Sporo cennych wskazówek znajdziecie w Jego najnowszej książce „Strategies for Project Sponsorship”. 

     

My polecamy edukację i zapraszamy potencjalnych sponsorów na warsztaty „The Project from Hell”. Udział w warsztatach to doskonała okazja, żeby przyjrzeć się projektowi z każdej strony, lepiej zrozumieć poszczególne role i przygotować się na różnego typu wyzwania. 

 

 

Mighty Free Joomla Template by MightyJoomla